kbmedresa@bih.net.ba
+ 387 (0) 36 550 920
Prijava
Toggle navigation
Karađoz-begova medresa
Početna
O medresi
Historijat
Nastava
Nastavnici
Propisi
Uprava
Učenici - svršenici
Nastavni plan i program
Obavijesti
Multimedia
Foto-Galerije
Video i Audio
Kontakt
Akcijom darivanja krvi nastavljena manifestacija “Dani Karađoz-begove medrese”
Početna
Obavijesti
Akcijom darivan...
Karađoz-begova medresa je nastavila sa realizacijom programa manifestacije „Dani Karađoz-begove medrese“. U atriju ove škole održana je, 12. marta 2019. godine, maturantska akcija darivanja krvi, koju je podržao veliki broj maturanata i maturantica 374. generacije. Akcija je održana po 21. put u našoj školi.
Prije same akcije darivanja krvi održano je i predavanje u atriju Karađoz-begove medrese.Dr. Dženana Alihodžić govorila je o značaju darivanja tečnosti koja život znači. Istakla je da je bitno imati svijest o darivanju krvi, a kada se izgradi takva svijest, onda neće biti upitno hoće li biti dovoljno darivalaca tečnosti koja život znači.
Radost zbog pružene prilike da mogu darovati krv iskazali su i maturanti i maturantice, kazavši da su zahvalni Bogu što oni nekome mogu pomoći i spasiti nečiji život.
Maturant Mirnes Maksumić je istakao: “Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za nas, učenike Medrese, predstavlja posebno iskustvo i zadovoljstvo, jer na taj način učestvujemo u humanom činu, vodeći se motom - tvoje je samo ono što daš“.
Maturantica Esma Buharalija je rekla: “Ovo za mene predstavlja jedno od ljepših iskustava koje sam doživjela i svakako smatram da ko god je u mogućnosti treba da donira krv. Lijep je osjećaj kada znamo da na ovaj način možemo spasiti nečiji život.”
Akciju darivanja krvi podržali su profesori, odgajatelji Karađoz-begove medrese, kao i ostali uposleni, te predstavnici drugih institucija Islamske zajednice Grada Mostara. Među njima je bio i mr. Dino ef. Maksumić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Mostar.
Mr. Maksumić je o tome kazao sljedeće:
„Odazvao sam se ovoj akciji iz više razloga. Prvi je da sam na ovaj način htio podržati ovu aktivnost Medrese i ovaj humani program naših maturanata, zatim kao diplomant Medrese imam emocije prema ovoj školi i instituciji iz kojih proizilazi obaveza podrške u svemu gdje se nešto može dati i uraditi, a pored toga termin se uklopio da ponovo mogu dati krv. Imam taj običaj, da ne baš tako redovno, ne svaka tri mjeseca, ali ipak odem u RMC 'Dr. Safet Mujić' i darujem svoju krv, te to smatram svojom građanskom dužnošću. Danas sam vidio veliki broj učenika i učenica koji su čekali zaista dugo na red da doniraju krv, to je nešto fascinantno, nešto obećavajuće, to govori o odgoju naših učenika i učenica, o njihovom ahlaku i spremnosti na žrtvovanje i hrabrost, jer mora se priznati, nije baš ugodno da vas dva puta ubodu, jednom za provjeru hemoglobina, a drugi put za samo doniranje krvi. Upućujem im sve pohvale i čestitke za to.
Mi unutar Islamske zajednice mislim da moramo jedni druge maksimalno podržavati i trebamo se odazivati, ne samo na one programe na koje dobijemo pozivnicu ili budemo pozvani usmenim putem, nego i na ono na što nismo direktno pozvani, a za što saznamo i nekim drugim putem. Mislim da nam je to obaveza, pogotovo nas koji smo direktno i profesionalno vezani za institucije Islamske zajednice u Mostaru.“
Foto: Merzuk Bećirović
Izdvojeno
Populano
Događaji
Konkurs za popunu radnih mjesta
OBAVIJEST KANDIDATIMA O ODGODI I NOVOM TERMINU ODRŽAVANJA PISMENE PROVJERE ZNANJA I SPOSOBNOSTI I INTERVJUA
Aplikacije na konkurs od 26.09.2024.godine
OBAVIJEST ZA MATURANTE
Spisak primljenih kandidata u I razred školske 2015/16.g.
Spisak primljenih kandidata u 1. razred Karađoz-begove medrese
Instrukcije za uplate
Spisak primljenih kandidata u I razred školske 2015/16.g.
Spisak primljenih kandidata u I razred Karađoz-begove medrese
Obavijest o dženazi profesora Rame Kajana
Umjetnost ukrašavanja Kur'ana